09190391286

دکوراسیون اتاق خواب بی نقص!

دکوراسیون اتاق خواب

بعد از رهایی از کارهای روزانه هیچ چیز به اندازه دراز کشیدن در اتاق خواب بی نقص و آسودن در خواب دلپذیر شبانه، دلچسب نیست. صرف نظر از این که از اتاق‌خواب چه استفاده‌هایی می‌کنید، بسیار مهم است محیطی ایجاد کنید که در آن احساس راحتی کنید. در این باره راه‌هایی برای طراحی‌داخلی اتاق‌خواب وجود دارد که ممکن است به آن‌ها فکر نکرده باشید. در این نوشتار از مجله دلتا می‌خواهیم تعدادی از این راه‌ها را معرفی کنیم.

حذف مبلمان اضافی در اتاق‌خواب

اتاقی پر از مبلمان و اکسسوری می‌تواند حس بی‌نظمی و درهم‌ریختگی به‌وجود آورد. عقب بایستید و فضا را از دیدی تازه ببینید. آیا واقعا به چند تابلو نقاشی روی دیوار یا دو صندلی در اتاق خواب نیاز دارید؟ یک قطعه مبلمان غیرضروری را از اتاق حذف کنید و تفاوت آن را ببینید. این کار فضای بیشتری در اتاق آزاد می‌کند و آن را مرتب‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

توجه به ابعاد و اندازه مبلمان در اتاق‌خواب

هنگام خرید مبلمان برای اتاق‌خواب، واقع‌بین باشید و وسیله‌ای انتخاب کنید که اندازه آن متناسب با فضا باشد. یک تخت‌خواب خیلی بزرگ به اندازه‌ای که می‌تواند فوق‌العاده به نظر برسد، در صورت کوچک بودن اتاق بسیار نامتناسب به نظر می‌رسد و شکوه آن فراموش می‌شود. ضمن اینکه حرکت شما را در اتاق مشکل می‌کند.

دکوراسیون اتاق خواب

ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق‌خواب

به جای استفاده از تعداد زیادی ایده در یک اتاق، به دقت درباره خلق یک چیز خاص و مورد علاقه در فضا بیندیشید. زیاد بودن نقاط کانونی و خاص در فضا با حرکت چشم از یک نقطه به نقطه دیگر به جای تمرکز بر یک نقطه، باعث به هم ریخته و شلوغ به نظر رسیدن آن می‌شود و چنین اتاقی برای یک خواب آسوده مناسب نیست.

دکوراسیون اتاق خواب

کم کردن ریخت و پاش در اتاق‌خواب

هیچ چیز به اندازه مواجه شدن با ریخت و پاش و درهم‌ریختگی در اتاق بعد از یک روز کاری طولانی، ناامیدکننده نیست. سعی کنید برای همه وسایل اتاق‌خواب جای مشخصی داشته باشید. مثلا در دکوراسیون اتاق کودک تنها با یک جعبه یا سبد برای اسباب‌بازی‌ها می‌توان کل کف اتاق را از ریخت و پاش نجات داد. مرتب کردن تخت‌خواب به هنگام بیدار شدن، باعث می‌شود وقتی آخر روز برای خوابیدن به اتاق می‌آیید، یک نفس راحت بکشید و با خیال آسوده در بستر جا گیرید.

آینه در دکوراسیون اتاق‌خواب

یک آینه روی دیوار کنار پنجره یا روبروی آن به اتاق اضافه کنید. این کار باعث می‌شود روشنایی فضا با انعکاس نور طبیعی دوچندان شود. ضمنا اگر از پنجره چشم‌انداز خوبی داشته باشید، با این کار منظره بیشتری به اتاق خواب بی نقص خود می‌آورید.

مقالات اخیر

با ما تماس بگیرید